Syväpurkausakut

Syväpurkausakut joista käytetään myös nimeä ajovoima-akut. Syväpurkausakut on suunniteltu laitteisiin joissa käyttövoima otetaan akusta. Syväpurkausakkuja on erilaisia, geeli, agm, litium ja avonaisia.

Geeli, agm ja litium akut ovat nopeasti syrjäyttämässä avonaiset akut. Käyttömukavuus ja turvallisuus ovat geeli ja agm akkujen etuja.

Oli kysessä aurinkosähköjärjestelmät, sähköskootterit, invamopot, seniorimopot, senioriskootterit, henkilönostimet jne… on suositeltavaa käyttää syväpurkausakkuja.

Syväpurkausakkuja löytyy valikoimastamme 7-330Ah

EVF sarjan AGM akut on suunniteltu erityisesti sähköajoneuvoihin ja laitteisiin joissa käyttövoimana on sähkö. Hiili lisäaineistuksen ansiosta lataantuminen on huomattavasti nopeampaa ja takaa pidemmän käyttöiän. Nykyaikainen GlassMat tekniikka. Käyttöikä kaksinkertainen tavalliseen VRLA akkuun verrattuna.Nopea lataantuminen. Soveltuu syväpurkaus sovelluksiin. Käyttökohteina mm. sähköskootterit ja senioriskootterit, sähkö potkulaudat, siivouskoneet, aurinkosähköjärjestelmät, ym….

 

JLG,Genie,Snorkel,Haulotte,Dino,Bronto

Nopeat toimitukset

Nopeat toimitukset

Ennen klo 13 tehdyt tilaukset lähetetään jo samana päivänä!

Ilmainen toimitus

Ilmainen toimitus

Matkahuollon lähipakettina yli 100 € ostoihin (alle 35 kg paketit). VAK-lähetykset aina kotiovelle toimitettuna.

Click & Collect

Click & Collect

Tilaa ja nouda myymälästä ilman toimituskuluja

20